
Utstein - ubåt fra Kald krig
Kobben-klassen
Etter lang tids felles norsk-tysk utvikling og utprøving ble de 15 topp-moderne undervannsbåtene i Kobben-klassen (Tysk klasse 207) bygget fra 1964-1967.
Fra sin hovedbase på Haakonsvern (Bergen) og Olavsvern (Tromsø) opererte de i mange år i nordlige farvann, som et viktig fremskutt invasjonsforsvar og som en etterretningskilde under ”Den kalde krigen”. Toktene til Barentshavet kunne være av 3 ukers varighet, i hovedsak neddykket, når de ikke ”snorklet” for å lade batteriene.
- EN AV 15 NORSKE UNDERVANNSBÅTER AVKOBBEN-KLASSEN
- BYGGET I EMDEN I TYSKLAND FRA 1964-1967
- SPILTE EN VIKTIG ROLLE I INVASJONSFORSVARET
- STOR KAMPKRAFT – MEGET STILLEGÅENDE
- 6 AV 15 BÅTER BLE MODERNISERT OG FORLENGET FRA 1985-1993
- UTSTEINVAR I TJENESTE TIL NOVEMBER 1990 – IKKE MODERNISERT
- KOM TIL MARINEMUSEET I 1998
- HAR EGEN INTERESSEFORENING – ”Norsk ubåtforening”
- KOBBEN-KLASSEN BLE GRADVIS ERSTATTET AV ULA-KLASSEN
Tekniske data
- · Tonnasje: 435 tonn
- · Lengde: 45,2 meter
- · Diameter: 4,7 meter
- · Besetning: 17-18 mann
- · Torpedoer: 8 *53 cmi rørene – ingen i reserve
- · Fart oppdykket: 10 knop
- · Fart neddykket: 17 knop
- · Dykkedybde: 180 meteri fredstid
Fartøyet er åpent for publikum i museets åpningstid.
Den norske ubåthistorien
Søndag 28. november 1909 ble kommandoen heist på vår første undervannsbåt KOBBEN ved Germaniawerft i Kiel og den 12. desember 1909 kom KOBBEN til Karljohansvern i Horten. På bakgrunn av de gunstige erfaringer fra øvelsene med KOBBEN, ble det fremmet forslag om anskaffelse av flere fartøyer. Stortinget bevilget midler til tre fartøyer i 1912, også disse skulle bygges ved Germaniawerft. Hvordan utvikling gikk etter dette kan du lese her.